TERAPIA =

PROCES LECZENIA

 

CBT to TERAPIA a więc przywracanie stanu zdrowia. To nie "gaszenie życiowych pożarów" a raczej praca nad eliminowaniem ich przyczyn. Diagnozujemy jak powstały i co podtrzymuje Twoje problemy, ból, życiowe trudności a następnie za pomocą narzędzi terapeutycznych  oddziałujemy na elementy, które są ich przyczyną.

 

DYREKTYWNOŚĆ

TERAPEUTY

 

W terapii CBT terapeuta przyjmuje postawę "dyrektywną". Oznacza to, że aktywnie prowadzę sesję: słucham, zadaję pytania, podsumowuję to co usłyszałem, edukuję i przeprowadzam przez techniki terapeutyczne, wspieram, empatycznie konfrontuję i proponuję zadania domowe :)

 

 

W KIERUNKU

WYZNACZONEGO CELU

 

CBT to praca w kierunku celu, który wspólnie wyznaczymy w oparciu o problem, który zgłosisz. Zanim zaczniemy pracę wspólnie ustalamy cel, który chcesz osiągnąć poprzez psychoterapię. To pozwalam nam trzymać się wytyczonego kursu i oceniać jak blisko celu jesteśmy.

 

 

TECHNIKI

TERAPEUTYCZNE

 

W CBT wykorzystujemy techniki terapeutyczne zaprojektowane i stworzone w oparciu o rzetelną wiedzę psychologiczną oraz badania kliniczne.

 

 

 

WSPÓŁPRACA

 

CBT to spotkanie dwóch specjalistów. Ty jesteś specjalistą od siebie, Ty wiesz najlepiej co czujesz, myślisz i jak się zachowujesz. Ja jestem specjalistą od psychoterapii. Tylko współpracując i łącząc nasze dwie specjalizacje możemy skutecznie pracować w celu poradzenia z problemem, który zgłosisz.

 

PSYCHOTERAPIA POZNAWCZO - BEHAWIORALNA

(CBT - cognitive–behavioral therapy)

MICHAŁ GRASZA

psycholog

certyfikowany psychoterapeuta

poznawczo - behawioralny