MICHAŁ GRASZA

psycholog

certyfikowany psychoterapeuta

poznawczo - behawioralny

CBT to praca w kierunku celu, który wspólnie wyznaczymy w oparciu o problem, który zgłosisz. Zanim zaczniemy pracę wspólnie ustalamy cel, który chcesz osiągnąć poprzez psychoterapię. To pozwalam nam trzymać się wytyczonego kursu i oceniać jak blisko celu jesteśmy.

CBT to TERAPIA a więc przywracanie stanu zdrowia. To nie "gaszenie życiowych pożarów" a raczej praca nad eliminowaniem ich przyczyn. Diagnozujemy jak powstały i co podtrzymuje Twoje problemy, ból, życiowe trudności a następnie za pomocą narzędzi terapeutycznych  oddziałujemy na elementy, które są ich przyczyną.

W terapii CBT terapeuta przyjmuje postawę "dyrektywną". Oznacza to, że aktywnie prowadzę sesję: słucham, zadaję pytania, podsumowuję to co usłyszałem, edukuję i przeprowadzam przez techniki terapeutyczne, wspieram, empatycznie konfrontuję i proponuję zadania domowe :)

 

W CBT wykorzystujemy techniki terapeutyczne zaprojektowane i stworzone w oparciu o rzetelną wiedzę psychologiczną oraz badania kliniczne.  

PSYCHOTERAPIA POZNAWCZO - BEHAWIORALNA
(CBT - cognitive–behavioral therapy)

CBT to spotkanie dwóch specjalistów. Ty jesteś specjalistą od siebie, Ty wiesz najlepiej co czujesz, myślisz i jak się zachowujesz. Ja jestem specjalistą od psychoterapii. Tylko współpracując i łącząc nasze dwie specjalizacje możemy skutecznie pracować w celu poradzenia z problemem, który zgłosisz.

ZABURZENIA LĘKOWE
 
Zamartwianie się
Napady paniki
Nerwica
Niepokój
Strach
Fobie
Lęk
ZABURZENIA NASTROJU

Poczucie beznadziejności
Brak sił i chęci do życia
Przygnębienie
Brak radości
Depresja
Smutek
TRUDNOŚCI ŻYCIOWE

Poczucie nieradzenia sobie
Problemy rodzinne 
Niska samoocena
Utrata pracy
Samotność
Rozstanie
Wrogość
Rozwód
Gniew
PROBLEMY W SFERZE ZAWODOWEJ


Brak równowagi między życiem zawodowym a prywatnym
Stres wynikający z odpowiedzialnościi podejmowania decyzji
Zbyt szybkie tempo życia
Wypalenie zawodowe
Przemęczenie 
Perfekcjonizm
Krytycyzm 
Presja 
Stres
W CZYM MOGĘ POMÓC ?